Deflecto Lockable Ballot/Suggestion Box White DEOPBKTYT
Ideal for retail and business environments, this Deflecto Ballot and Suggestion Box allows you to gather anonymous feedback easily from customers and employees. Easily and securely mounted to your wall, this product is compact to reduce the amount of spac
Sign in to view price and place order
- Allows customers and employees to make comments anonymously
- Box perfect for votes, suggestions and raffles
- Dimensions: 350 x 83 x 352mm
- Includes 110mm wide space for keeping literature
- Includes wall mount fixings
- Place on counter or mount on wall
- Supplied with lock and two keys
- Unobtrusive design perfect for workplaces
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 601 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 350 |
| Height (mm): | 350 |
| Material Thickness: | 3mm |
| Number of Keys Supplied: | 2 |
| OEM: | DE79803 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 340 |
| Type: | Post Boxes |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | White |
| Material: | Acrylic |
| Form: | Suggestion/Post Box |
| Wall Mount: | Yes |
| Lock Type: | Padlock |
| Dimensions (WxDxH): | 355x90x360mm |
| Weight: | 1.026kg |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | United States |










