Deflecto Suggestion Box with Sign Holder (For signs up to 203 x 375mm) E66001
Capable of holding signs up to 203x375mm, this Deflecto Suggestion Box and Sign Holder is the ideal choice for gathering customer feedback. This cubic suggestion box includes a slot for business cards, tickets for raffles, or feedback cards. At the top th
Sign in to view price and place order
- Also ideal for business cards or raffle tickets
- Clear construction to display contents
- Cubic suggestion box for customer feedback
- Free-standing design
- Sign holder for signs up to 203x375mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 601 |
| Colour: | Clear |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 380 |
| Height (mm): | 380 |
| Material Thickness: | Back Panel 1.5mm Main 3mm Side 5mm |
| OEM: | DE66001 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 207 |
| Type: | Post Boxes |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Material: | Acrylic |
| Form: | Suggestion/Post Box |
| Wall Mount: | Desktop only |
| Dimensions (WxDxH): | 215x213x388mm |
| Weight: | 1.24kg |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |






