Fellowes I-Spire Series Laptop Quick Lift White 8210101
Contemporary and stylish, this laptop quick lift adjusts to 7 angles for optimum viewing comfort. The front legs fold out to optimise the screen and the whole quick lift folds flat for ease of storage and portability. Able to hold laptops up to 15.6in, th
Sign in to view price and place order
- Colour: White
- Contemporary and stylish laptop lift
- Design co-ordinates with other items in the I-Spire Series
- Foldout front legs to optimise screen
- Holds laptops up to 15.6in
- Simple adjustment to 7 angles
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 519 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Angle Range: | Up to 100 Degrees |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 329 |
| Height (mm): | 329 |
| Material: | ABS |
| Number of Height Adjustments: | 7 |
| OEM: | 8210101 |
| Width (mm): | 295 |
| Type: | Laptop / Monitor Risers |
| Manufacturer: | Fellowes |
| Brand: | Ispire |
| Colour: | White |
| Material: | Plastic |
| Form: | Notebook/Laptop Stand |
| Monitor/Notebook Size: | 17in Notebook |
| Maximum Load: | 4kg |
| Adjustable: | Yes |
| Number Of Screens/Laptops: | One |
| Dimensions (WxDxH): | 320x286x42mm |
| Weight: | 800g |
| Warranty: | 5 Year Limited Warranty |







