Fellowes I-Spire Series Laptop Quick Lift Black 8212001
This Fellowes I-Spire Laptop Quick Lift features 7 angle adjustments for comfort and also folds flat for storage and portability. Suitable for laptops up to 15.6 inches, the riser also features a stylish design with a supporting ledge to help keep the lap
Sign in to view price and place order
- 7 angle adjustments
- Colour: Black
- Folds flat for storage and portability
- For laptops up to 15.6 inches
- Supporting ledge on front
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 519 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Angle Range: | Up to 100 Degrees |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 345 |
| Height (mm): | 328 |
| Material: | ABS |
| Number of Height Adjustments: | 7 |
| OEM: | 8212001 |
| Width (mm): | 294 |
| Type: | Laptop / Monitor Risers |
| Manufacturer: | Fellowes |
| Brand: | Ispire |
| Colour: | Black |
| Material: | Plastic |
| Form: | Notebook/Laptop Stand |
| Monitor/Notebook Size: | 17in Notebook |
| Maximum Load: | 4kg |
| Adjustable: | Yes |
| Number Of Screens/Laptops: | One |
| Dimensions (WxDxH): | 320x286x42mm |
| Weight: | 800g |
| Warranty: | 5 Year Limited Warranty |







