Prestige Thermal Credit Card Roll 57mmx38mmx12mm (Pack of 20)
These credit card machine chip and pin rolls use high quality white paper suitable for ultra-fast and effective thermal printing. Keep your business running smoothly and efficiently with this pack of 20 rolls. Suitable for chip and pin PDQ card readers, t
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Colour: White
- Dimensions: 57x38x12mm
- Efficiency boosting
- For use with chip and pin PDQ card readers
- High quality white paper
- Pack of 20 rolls
- Replacment thermal roll for credit card chip and pin machines
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 12.7 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 227 |
| Height (mm): | 227 |
| Length: | 12 metre |
| OEM: | RE00026 |
| Roll Length (M): | 17 |
| Roll Width (mm): | 57 |
| Width (mm): | 124 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Paper Rolls |
| Roll Width: | 57mm |
| Roll Size: | 57x38mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| For Use With: | Credit Card |
| Dimensions: | 57x38x12mm |












