Prestige Credit Card Roll 2-Ply 57mmx55mmx12.7mm (Pack of 20)
Designed to fit credit card machines that use 57mm wide paper, these rolls use high quality carbonless paper for strong and crisp print that can be transferred more easily. Made with wood-free paper, these rolls carry less particle dust and so are less li
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Designed for trouble-free operation
- Dimensions: 57mmx55mmx12.7mm
- Pack of 20
- Quality paper for crisp print outs
- Replacement paper roll for credit card machines
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 12.7 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 310 |
| Height (mm): | 310 |
| OEM: | RE07028 |
| Roll Length (M): | 16 |
| Roll Width (mm): | 57 |
| Width (mm): | 120 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Colour: | White/Yellow |
| Roll Type: | Paper Rolls |
| Roll Width: | 57mm |
| Roll Size: | 57x55mm |
| Part: | 2-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 12.7mm |
| For Use With: | Credit Card |
| Dimensions: | 57x55x12.7mm |




