White Thermal Till Roll 57x38x12mm (Pack of 20) THM573812
These receipt and credit card till rolls use quality white paper suitable for ultra-fast and effective thermal printing. Keep your business running smoothly and efficiently with this pack of 20 rolls. Complete with a warning strip when running low, each r
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Colour: White
- Dimensions: 57x38x12mm
- Easy to use, precise printing
- Economical choice
- Pack of 20 rolls
- Please Note: The image used for this item is for illustration purposes only, as a white box product it may appear slightly different to the online image
- Rolls work smoothly in printer
- Thermal paper for use in receipt tills and credit card tills
| Product Information | Details |
|---|---|
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 222 |
| Height (mm): | 222 |
| OEM: | THM573812 |
| Roll Width (mm): | 12 |
| Width (mm): | 98 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Unbranded |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Thermal Rolls |
| Roll Width: | 57mm |
| Roll Size: | 57x38mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 12.7mm |
| For Use With: | Cash Register |
| Dimensions: | 57x38x12mm |









