Exacompta Guildhall Loose-Leaf Visitors Book Landscape Blue T40
Record visitor information using this Exacompta Guildhall Loose-Leaf Visitors Book. Bound in an attractive blue hardback binder, this visitors book is the simple yet effective way to organise entries. Pre-printed and loose-leaf pages make space for visito
Sign in to view price and place order
- 3-ring binder mechanism
- 50 sheets
- Binder: Made from FSC Mix paper
- Colour: Blue
- Leaf size: 297x210mm
- Records date, visitor name, company, car registration, badge number and time in and out
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 200 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Blue |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 56 |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 56 |
| Number of Pages: | 50 |
| OEM: | T40 |
| Paper Size: | 297 x 210mm |
| Width (mm): | 252 |
| Type: | Visitors Books |
| Manufacturer: | ExaClair Limited |
| Brand: | Guildhall |
| Colour: | Blue |
| Form: | Ring Binder |
| Pages: | 50 Sheets |
| Cover Material: | Vinyl |
| Cover Colour: | Blue |
| Dimensions: | 236x349mm |
| Weight: | 1.12kg |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Country of Origin: | UK |







