Epson Premium Glossy Photo Paper 100x150mm 2-for-1 (Pack of 40 + 40 Free) C13S042167
The glossy surface coating of Epson Premium Photo Paper ensures excellent ink cohesion for vibrant colours and excellent detail. Extra high quality 255gsm stock ensures a professional look and feel to your photos.Suitable for use with Epson or other inkje
Sign in to view price and place order
- Glossy coating for vibrant colours
- Pack of 80 sheets for the price of 40
- Paper for quality photo printing
- Quality 255gsm paper stock to prevent deterioration
- Size 100x150mm
- Suitable for inkjet printers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 370 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 225 |
| Height (mm): | 159 |
| Item Gauge (gsm): | 255 |
| OEM: | C13S042167 |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 4x6in |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 109 |
| Type: | Specialist Papers |
| Manufacturer: | Epson |
| Brand: | Epson |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 200gsm |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Finish: | Gloss |
| On Promotion: | Yes |
| Dimensions: | 100x150mm |








