HP White 10x15cm Everyday Glossy Photo Paper (Pack of 100) CR757A
Designed for economical usage, HP White Everyday Glossy Photo Paper is great for quick and easy printing of photos. You don't need to worry about wasting expensive photo paper - just print out home photos whenever you want. Designed to allow ink to dry in
Sign in to view price and place order
- Dimensions: 10 x 15cm
- Economical photo paper with glossy finish for printers
- Fixes ink for resistance to water and smudges
- Gloss coating for rich colours and crisp detail
- Heavy 200gsm paper
- Pack of 100 sheets
- Recyclable in consumer collection systems
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 371 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Harvest: | Portugal/Brazil/Chile |
| Country of Origin: | Germany |
| Depth (mm): | 274 |
| Height (mm): | 182 |
| Item Gauge (gsm): | 200 |
| OEM: | CR757A |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 10x15cm |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 123 |
| Type: | Specialist Papers |
| Manufacturer: | HP |
| Brand: | HP |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 200gsm |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Finish: | Gloss |
| Dimensions: | 100x150mm |





