HP Advanced Glossy Photo Paper 250gsm 10x15cm Borderless (Pack of 100) Q8692A
The HP White Advanced Glossy 250gsm Paper provides a look and feel with the same quality as lab-processed photos. It's a great way to reproduce your best memories for display in frames or photo albums. The glossy finish brings out vivid colours for extra
Sign in to view price and place order
- 10x15cm format
- Gloss coating for rich colours and crisp detail
- Heavy 250gsm paper
- Pack of 100 sheets
- Premium photo paper with glossy finish for printers
- Produce lab-quality photos for framing and sharing
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 371 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Harvest: | Portugal/Brazil/Chile |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Depth (mm): | 360 |
| Height (mm): | 184 |
| Item Gauge (gsm): | 250 |
| OEM: | Q8692A |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 10x15cm |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 124 |
| Type: | Specialist Papers |
| Manufacturer: | HP |
| Brand: | HP |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 250gsm |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Finish: | Gloss |
| Dimensions: | 100x150mm |







