Deflecto Flat Back Literature Holder A4 DE76401
Ideal for exhibitions, displays and reception desks, this Deflecto Literature Holder holds A4 literature. It is made from unobtrusive clear plastic that lets your literature stand out, with a sleek profile that fits neatly into any decor. The flat back le
Sign in to view price and place order
- Clear construction for extra visibility
- Dimensions: W230 x H244 x D50mm
- Flat back: fit to a wall or surface
- For A4 literature
- Sleek design with shallow profile
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 598 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 345 |
| Height (mm): | 245 |
| Material Thickness: | 2mm |
| Number of Compartments: | 1 |
| OEM: | DE76401 |
| Orientation: | Portrait |
| Paper Size: | A4 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 230 |
| Type: | Literature Displays |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk/Wall Displays |
| Capacity/Pockets: | 1 Pocket |
| Pocket Size: | A4 Pockets |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions (WxDxH): | 230x244x50mm |
| Weight: | 251g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |







