Fellowes Smart Suites Monitor Riser Black/Silver 8020101
This Fellowes Smart Suites Monitor Riser features 3 height adjustments from 100 - 130mm, as well as a space-saving triangular design. Suitable for use with TFT/LCD monitors, this riser has a maximum weight capacity of 10kg. This pack contains 1 monitor ri
Sign in to view price and place order
- 3 height adjustments from 100 - 130mm
- Colour: Black/Silver
- Maximum weight capacity: 10kg
- Space-saving triangular design
- Suitable for TFT/LCD monitors
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 514 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 480 |
| Height (mm): | 480 |
| OEM: | 8020101 |
| Width (mm): | 332 |
| Type: | Laptop / Monitor Risers |
| Manufacturer: | Fellowes |
| Brand: | Fellowes |
| Colour: | Grey |
| Material: | Plastic |
| Form: | Monitor Stand |
| Monitor/Notebook Size: | 21in Monitor |
| Maximum Load: | 18kg |
| Number Of Screens/Laptops: | One |
| Dimensions: | 103x477x330mm |
| Warranty: | 5 Year Warranty |








