Deflecto 3 Tier Literature Holder A4 DE773YTCRY
The Deflecto A4 Literature Display is ideal for a range of businesses, allowing you to effectively inform your customers. Great for a range of different magazines or brochures, the three-tiered display provides room for a number of different items. With a
Sign in to view price and place order
- Can be wall mounted or free standing
- Durable and clear styrene consruction
- For A4 literature
- Slanted for optimum presentation
- Three tiers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 598 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 375 |
| Height (mm): | 375 |
| Material Thickness: | 2.2mm |
| Number of Compartments: | 3 |
| OEM: | DE773YTCRY |
| Orientation: | Portrait |
| Paper Size: | A4 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 243 |
| Type: | Literature Displays |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk/Wall Displays |
| Capacity/Pockets: | 3 Pockets |
| Pocket Size: | A4 Pockets |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions (WxDxH): | 245x322x160mm |
| Weight: | 580g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |




