Deflecto Contemporary Counter Top Stand 693745
Ideal for conferences and trade fairs, the Deflecto Counter Top Literature Stand contains three tiered pockets for magazines, catalogues and other literature samples up to 1in thick. The design also includes a business card holder, great for making a good
Sign in to view price and place order
- 3 x tiered pockets for magazines and literature (1 inch capacity)
- Business card holder ideal for trade fairs
- Colour: Silver
- Counter top display for literature
- Crystal clear pockets for full visibility
- Dimensions: 171x176x338mm
- Suitable for A4 documents
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 599 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 285 |
| Height (mm): | 285 |
| Material Thickness: | Frame 2.5mm Pockets 2.2mm |
| Number of Compartments: | 3 |
| OEM: | 693745 |
| Orientation: | Portrait |
| Paper Size: | A4 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Suitable For: | Magazines |
| Width (mm): | 155 |
| Type: | Literature Displays |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Silver |
| Material: | Polystyrene/Acrylic |
| Form: | Desk Top Displays |
| Capacity/Pockets: | 3 Pockets |
| Pocket Size: | A4 Pockets |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions (WxDxH): | 285x340x160mm |
| Weight: | 835g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |




