Deflecto Portrait Wall Sign Holder A4 (Top loading design made of sturdy plastic) DE470YTCRY
The Deflecto Clear Wall Sign Holder is ideal for use in retail as a promotional or informational display for customers, or in an office to hold internal notices or canteen menus. The durable clear plastic not only adds a professional gloss to your posters
Sign in to view price and place order
- Portrait format
- Pre-drilled for wall mounting
- Size: A4
- Sturdy clear plastic protects paper from damage
- Top-loading design
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 596 |
| Colour: | Clear |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 353 |
| Height (mm): | 320 |
| Material Thickness: | 1.6mm |
| Number of Compartments: | 1 |
| OEM: | DE470YTCRY |
| Orientation: | Portrait |
| Paper Size: | A4 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 220 |
| Type: | Sign Holders |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Size: | A4 |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Wall Mounted Sign |
| Frame: | Frameless |
| Orientation: | Portrait |
| Document Size: | A4 |
| Dimensions (WxDxH): | 212x6x323mm |
| Weight: | 227g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |





