Bi-Office Black Frame Drywipe Board 600x450mm MB0400169
This Bi-Office Drywipe Board is ideal for use in any office or meeting room, with a modern-looking black frame that suits any decor. The smooth whiteboard surface is suitable for use with drywipe markers and is designed to reduce unsightly ghosted lines.
Sign in to view price and place order
- Handy pen tray for storing spare markers
- Includes wall fixing kit
- Modern matte black MDF frame
- Size: 600x450mm
- Smooth non-magnetic surface for light use
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 624 |
| Board Size: | 600 x 450mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 620 |
| Height (mm): | 620 |
| OEM: | MB0400169 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Screw Pack Included: | Yes |
| Width (mm): | 470 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 600x450mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Non-Magnetic Board |
| Pen Tray: | Yes |
| Dimensions: | 600x450mm |










