Verbatim Store n Go USB 2.0 32GB (Pack of 2) 49327
This Store and Go USB Drive from Verbatim has a retractable sliding mechanism which protects the USB connection when it is not in use. Simple and easy to use, just slide open the cap, plug into any USB 2.0 port and drag and drop your folders and files. Th
Sign in to view price and place order
- Capacity: 32GB
- Compact USB flash drive ideal for file transfer and backup
- Pack of 2
- Sliding mechanism protects connector
- Suitable for Windows and Mac computers
- USB 2.0 connection for speedy file transfer
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 469 |
| Colour: | Black |
| Connectivity: | USB 2.0 |
| Country of Origin: | Taiwan |
| Depth (mm): | 135 |
| Height (mm): | 134 |
| OEM: | 49327 |
| Storage Capacity (GB): | 32 |
| Width (mm): | 90 |
| Type: | USB Memory Sticks |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | Verbatim |
| Colour: | Assorted Colours |
| Capacity: | 32GB |
| Speed Rating: | USB 2.0 |
| Case: | Capless Slider USB |
| Dimensions: | 58.5x21x11mm |
| Weight: | 8g |




