Verbatim Store n Go Slider USB 2.0 64GB Black 98698
Boasting exceptionally vibrant and stylish design, the Slider USB Drive from Verbatim is a compact flash drive with a retractable sliding design that eliminates the need for easily misplaced caps. This flash drive is black in colour and has 64GB storage c
Sign in to view price and place order
- Capacity: 64GB
- Colour: Black
- Retractable sliding design
- USB flash drive with USB 2.0 connection
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 469 |
| Colour: | Black |
| Connectivity: | USB 2.0 |
| Country of Origin: | Taiwan |
| Depth (mm): | 100 |
| Height (mm): | 135 |
| OEM: | 98698 |
| Storage Capacity (GB): | 64 |
| System Requirements: | USB 2.0 port / Windows 10. 8 7 Vista XP / Mac OS X 10.4 or higher Linux 2.4.0 or higher |
| Width (mm): | 90 |
| Type: | USB Memory Sticks |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | Verbatim |
| Colour: | Black |
| Capacity: | 64GB |
| Speed Rating: | USB 2.0 |
| Case: | Retractable Sliding Cover |
| Dimensions: | 58.5x21x11mm |
| Weight: | 8g |




