Nobo Essence Felt Notice Board 1200 x 900mm Blue 1904071
Pin and display notices to this Essence felt notice board featuring an anodised aluminum trim. The board can be fixed with a through corner wall mounting for a secure fit. Measuring 1200 x 900mm, this blue felt board will suit many interior designs.
Sign in to view price and place order
- 2 year guarantee
- Colour: Blue
- Durable aluminium frame
- Felt notice board to pin and display notes
- Fixed with a through corner wall mounting
- Size: 1200 x 900mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 641 |
| Board Size: | 1200x900mm |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 19 |
| Height (mm): | 1358 |
| OEM: | 1904071 |
| Width (mm): | 930 |
| Type: | Pin Boards |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Colour: | Blue |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Surface: | Felt Board |
| Frame: | Aluminium Frame |
| Dimensions: | 1200x900mm |
| Country of Origin: | Portugal |



