Leitz P3 26/6 Staples (Pack of 5000) 55721000
26/6 strong steel staples. Use with a Leitz stapler for optimum performance. Pack of 5000 staples.
Sign in to view price and place order
- 26/6 give perfect stapling results for up to 30 sheets
- Pack of 5000
- Premium quality steel staples, recommended for use with all stapler brands
- Size: 26/6mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 72 |
| Colour: | Silver |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 109 |
| Height (mm): | 112 |
| OEM: | 55721000 |
| Width (mm): | 56 |
| Type: | Staples |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Leitz |
| Staple Size: | 26/6mm |
| For Stapling: | Up to 10 sheets (80gsm) |
| Dimensions: | 23x55x109mm |
| Weight: | 185g |
| Warranty: | 10 Year Guarantee |
| Country of Origin: | China |


