Verbatim USB-C to VGA Adapter 49145
Enhance the productivity of your laptop or MacBook with this Verbatim USB-C to VGA adaptor. Designed for use with modern devices with a limited numbers of ports, this adaptor boasts an incredibly compact and portable design and makes it easy to connect yo
Sign in to view price and place order
- Cable length: 10cm
- Colour: Silver
- Compact and highly portable design
- Seamlessly establish a connection from a USB-C compatible device with a TV, projector or monitor
- VGA output for 1080p quality video
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 453 |
| Cable Connector 1: | USB-C |
| Cable Connector 2: | VGA |
| Cable Length (m): | 0.1 |
| Cable Type: | Monitor |
| Colour: | Silver |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 124 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 100 |
| OEM: | 49145 |
| Width (mm): | 75 |
| Type: | AV Cables |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | Verbatim |
| Colour: | Black/Grey |
| Form: | USB Cable |
| Connection: | USB-C to VGA |
| Cable Length: | 100mm |
| Dimensions: | 50x24x14mm |
| Weight: | 25g |




