Verbatim USB-C to HDMI 4K Adaptor with 10cm Cable 49143
Enhance the productivity of your laptop or MacBook with this Verbatim USB-C to HDMI adaptor. Designed for use with modern devices with a limited numbers of ports, this adaptor boasts an incredibly compact and portable design, this adaptor supports up to 4
Sign in to view price and place order
- Cable length: 10cm
- Colour: Silver
- Compact and highly portable design
- HDMI interface supports 4K output
- Seamlessly establish a connection from a USB-C compatible device with a TV, projector or monitor
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 453 |
| Cable Connector 1: | USB-C |
| Cable Connector 2: | HDMI |
| Cable Length (m): | 0.1 |
| Cable Type: | Monitor |
| Colour: | Silver |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 123 |
| Height (mm): | 100 |
| OEM: | 49143 |
| Width (mm): | 75 |
| Type: | AV Cables |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | Verbatim |
| Colour: | Black/Grey |
| Form: | USB Cable |
| Connection: | USB-C to HDMI |
| Cable Length: | 100mm |
| Dimensions: | 55x24x10mm |
| Weight: | 25g |


