Nobo Projection Screen Tripod 1500x1138mm 1902395
This Flexible tripod projector screen. The brilliant matt white surface with black border provides a sharp, detailed image that can be easily viewed by everyone in the audience. The screen can be easily retracted into its housing to protect from damage. 1
Sign in to view price and place order
- Brilliant matt white projection screen surface for high quality colour projection
- Maximum tripod height: 2930 mm
- Retracts into protective housing
- Screen Size: 1500x 1138 mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 491 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 175 |
| Height (mm): | 1695 |
| OEM: | 1902395 |
| Width (mm): | 1680 |
| Type: | Portable Screens |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Screen Size: | 1500x1138mm |
| Base: | Tripod |
| Dimensions (WxDxH): | 1625x150x85mm |
| Weight: | 6.5kg |
| Warranty: | 1 Year Guarantee |
| Country of Origin: | China |



