Nobo Projection Screen Tripod 2000x1513mm 1902397
This Flexible tripod projector screens. The brilliant matt white surface with black border provides a sharp, detailed image that can be easily viewed by everyone in the audience. The screen can be easily retracted into its housing to protect from damage.
Sign in to view price and place order
- Brilliant matt white projection screen surface for high quality colour projection
- Maximum tripod height: 3600 mm
- Retracts into protective housing
- Screen Size: 2000 x 1513 mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 491 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 10 |
| Height (mm): | 2204 |
| OEM: | 1902397 |
| Width (mm): | 1700 |
| Type: | Portable Screens |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Screen Size: | 2000x1513mm |
| Base: | Tripod |
| Aspect Ratio: | 04:03 |
| Dimensions (WxDxH): | 175x2215x102mm |
| Weight: | 8.45kg |
| Warranty: | 1 Year Guarantee |
| Country of Origin: | China |



