Master Lock Laptop Safe Electronic Lock Black 34 Litre X125mL
This laptop safe is designed to secure laptops, tablets and other electronic devices. The electronic lock with key override provides additional security and the safe also features access for power cords, so you can charge your laptop whilst in the safe. T
Sign in to view price and place order
- Cable access for in-safe laptop charging
- Can be bolted to the floor with included hardware
- Capacity: 34 litre
- Colour: Black
- Designed to accommodate most laptops
- Electronic keypad with key override
- External dimensions: W430xD370xH270mm
- Internal dimensions: W426xD320xH266mm
- Safe design for laptops, tablets and other electronic devices
- Weight: 13.9kg
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 657 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 454 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 454 |
| Number of Keys Supplied: | 1 |
| OEM: | X125ML |
| Width (mm): | 398 |
| Type: | Cash Safes |
| Manufacturer: | Master Lock |
| Brand: | Master Lock |
| Colour: | Black |
| Form: | Home Safe |
| Internal Dimensions: | 426x320x266mm |
| Lock Type: | Electronic Lock |
| Dimensions: | 430x370x270mm |
| Weight: | 15.3kg |






