Thermal EPOS Roll 80x60x12mm (Pack of 20)
These quality thermal electronic point of sale rolls are made from grade 55gsm paper ensuring trouble free operation and excellent print quality.
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Colour: White
- Grade: 55gsm
- Pack of 20
- Size: 80 x 60 x 12 mm
- Thermal EPOS rolls
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | White |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 313 |
| Height (mm): | 313 |
| OEM: | THM806012 |
| Roll Width (mm): | 12 |
| Width (mm): | 250 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Unbranded |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Thermal Rolls |
| Roll Width: | 80mm |
| Roll Size: | 80x80mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 12mm |
| Grammage: | 55gsm |
| For Use With: | Cash Register |
| Dimensions: | 80x80x12mm |





