Prestige Till Roll 2-Ply 76mmx76mm (Pack of 20)
Designed to fit cash registers that use 76mm wide paper, these rolls use high quality carbonless paper for strong and crisp print that can be transferred more easily. Made with wood-free paper, these rolls carry less particle dust and so are less likely t
Sign in to view price and place order
- 2-ply to allow duplicates of all printed receipts
- BPA free
- Can boost efficiency
- Colour: White
- Designed for trouble-free operation
- Dimensions: 76mmx30m (12.7mm core size)
- Pack of 20
- Quality carbonless paper for great results
- Replacement paper roll for cash registers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 12.7 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 375 |
| Height (mm): | 375 |
| OEM: | RE00220 |
| Roll Length (M): | 30 |
| Roll Width (mm): | 76 |
| Width (mm): | 150 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Paper Rolls |
| Roll Width: | 76mm |
| Roll Size: | 76x76mm |
| Part: | 2-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 12.7mm |
| For Use With: | Cash Register |
| Dimensions: | 76x76x12.7mm |




