Prestige Thermal Roll 44mmx70mmx17mm (Pack of 20)
These cash register rolls use high quality white paper suitable for ultra-fast and effective thermal printing. Keep your business running smoothly and efficiently with this pack of 20 rolls. Complete with a warning strip when running low, each roll measur
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Colour: White
- Dimensions: 44x70x17mm
- Efficiency boosting
- High quality white paper
- Pack of 20
- Replacment thermal roll for cash registers
- Warning strip alerts you when running low
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 17 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 353 |
| Height (mm): | 353 |
| OEM: | RE00153 |
| Roll Length (M): | 56 |
| Roll Width (mm): | 44 |
| Width (mm): | 145 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Thermal Rolls |
| Roll Width: | 44mm |
| Roll Size: | 44x70mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 17.5mm |
| For Use With: | Cash Register |
| Dimensions: | 44x70x17mm |




