Prestige Thermal Credit Card Roll 57mmx46m (Pack of 20) THM572512
These credit card machine rolls use high quality white paper suitable for ultra-fast and effective thermal printing. Keep your business running smoothly and efficiently with this pack of 20 rolls. Complete with a warning strip when running low, this roll
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Colour: White
- Dimensions: 57mm x 46m (12.7mm core size)
- Efficiency boosting
- High quality white paper
- Pack of 20
- Replacment thermal roll for credit card machines
- Warning strip alerts you when running low
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 12.7 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 235 |
| Height (mm): | 235 |
| OEM: | RE00029 |
| Roll Length (M): | 46 |
| Roll Width (mm): | 57 |
| Width (mm): | 100 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Paper Rolls |
| Roll Width: | 57mm |
| Roll Size: | 57mmx46m |
| Part: | 2-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 12.7mm |
| For Use With: | Credit Card |
| Dimensions: | 57mmx46mx12.7mm |





