Q-Connect Lightweight Cork Noticeboard 900x1200mm
Brainstorm, design, post notices and more with this smart and economical Q-Connect Cork Noticeboard. Great for office use or in your kitchen or bedroom at home, this board allows you to quickly and simply pin information up. With an included wall mounting
Sign in to view price and place order
- Dimensions: 1200 x 900mm
- Includes wall fixing kit and 6 push pins
- Lightweight construction for easy mounting
- Wooden frame
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 643 |
| Board Size: | 1200x900mm |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 15 |
| Frame Colour: | Light Wood |
| Frame Material: | Wood |
| Height (mm): | 900 |
| OEM: | KF03568 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 1200 |
| Type: | Pin Boards |
| Brand: | Q-Connect |
| Colour: | Cork |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Surface: | Cork Board |
| Frame: | Wood Frame |
| Dimensions: | 1200x900mm |






