Q-Connect 10x15cm Gloss Photo Paper 180gsm (Pack of 25)
For a photographic paper that will not let you down, providing prints that are both glossy and professionally weighted, you need Q-Connect Photo Gloss Paper. This paper is designed to get the best out of your digital photographs, giving them the same qual
Sign in to view price and place order
- Clear, glossy surface ensures perfect clarity
- Format: 10 x 15cm
- Heavyweight 180gsm paper protects against wear
- Includes 25 photographic sheets
- Q-Connect photo paper for professional standard results
- Suitable for use in both laser and inkjet printers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 370 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 324 |
| Height (mm): | 150 |
| Item Gauge (gsm): | 180 |
| OEM: | KF01905 |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 10x15cm |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 100 |
| Type: | Specialist Papers |
| Brand: | Q-Connect |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 180gsm |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Paper Colour: | White |
| Finish: | Gloss |
| Dimensions: | 100x150mm |







