Canon SG-201 Photo Paper + 4x6in Semi-Gloss (Pack of 50) 1686B015
Capable of producing excellent results, Canon Bubble Jet Semi-Gloss Paper has a soft, satin finish with the feel of authentic photographic paper. Perfect for producing wedding photographs, portraits and pictures with that professional touch, this 260gsm p
Sign in to view price and place order
- Dimensions: 4x6 inch
- Ensures quality photographs
- High quality 260gsm weight
- Pack of 50 sheets
- Semi-gloss paper for clean results
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 369 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | Japan |
| Depth (mm): | 232 |
| Height (mm): | 160 |
| Item Gauge (gsm): | 260 |
| OEM: | 1686B015 |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 4x6in |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 108 |
| Type: | Specialist Papers |
| Manufacturer: | Canon |
| Brand: | Canon |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 260gsm |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Finish: | Semi-Gloss |
| Dimensions: | 100x150mm |









