Jabra BIZ 2400 II QD Duo NC Headset (PeakStop technology keeps sounds levels safe) 2409-820-204
Corded professional headset built to last - with super-soft leatherette head and ear cushioning for comfort, a kevlar-reinforced cord and a durable boom arm. Features an ultra noise-cancelling microphone and crystal clear HD voice technology for clarity o
Sign in to view price and place order
- Crystal clear HD voice
- Durable, FreeSpin boom arm
- Jabra Biz 2400 II Duo Headset
- PeakStop technology helps keep sound levels in the safe range
- Super-soft leatherette head and ear cushioning
- Ultra noise-cancelling microphone
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 140 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 187 |
| OEM: | 2409-820-204 |
| Width (mm): | 143 |
| Type: | Headsets & Microphones |
| Manufacturer: | Jabra |
| Brand: | Jabra |
| Colour: | Black |
| Form: | On Ear Headset |
| Function: | PC and Mobile Headset |
| Wired/Wireless: | Wired |
| Style: | Double SIded |
| Microphone: | Yes |
| Cable Length: | 1m |
| Stereo: | No |
| Noise Cancelling: | Yes |
| Dimensions: | 141x183x67mm |
| Weight: | 70g |
| Warranty: | 3 Year Limited Warranty |







