Exacompta Guildhall 80mm Lever Arch File A4 Blue (Pack of 10) 222/2001Z
This durable Guildhall A4 polypropylene over board lever arch file features a 80mm filing capacity for up to 650 sheets of paper, large spine label for easy identification of contents and a finger hole for easy retrieval from a shelf. Ideal for implementi
Sign in to view price and place order
- 80mm filing capacity
- Colour: blue
- Durable polypropylene over board lever arch file
- Finger hole for easy retrieval from a shelf
- Large spine label
- Pack of 10
- Size: A4
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 244 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 580 |
| Filing Capacity (mm): | 70 |
| Height (mm): | 580 |
| OEM: | 222/2001Z |
| Paper Size: | A4 |
| Width (mm): | 335 |
| Type: | Lever Arch Files |
| Manufacturer: | Exacompta |
| Brand: | Guildhall |
| Colour: | Blue |
| Size: | A4 |
| Material: | Paper On Board |
| Spine Width: | 70mm Spine |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions: | 320x80x300mm |
| Weight: | 490g |
| Country of Origin: | UK |






