GPC 3 Shelf Service Trolley Grey HI424Y
For an easy and convenient way of transporting goods, this grey, aluminium service trolley from GPC is cost effective and reliable. The trolley features three individual layered shelves supported by strong aluminium uprights that keep everything perfectly
Sign in to view price and place order
- Castored wheels for flexibility of movement
- Clearance between shelves 280mm
- Colour: Grey
- Dimensions: 420x850x910mm (WxDxH)
- Features hygienic, easy to clean shelves
- Large clearance between shelves for transporting bigger products
- Plastic shelves with strong aluminium uprights
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 717 |
| Colour: | Grey |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 730 |
| Height (mm): | 730 |
| OEM: | HI424Y |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Weight Capacity: | 100 |
| Width (mm): | 440 |
| Type: | Shelf Trolleys |
| Manufacturer: | GPC Industries Ltd |
| Brand: | GPC |
| Colour: | Grey/Silver |
| Material: | Aluminium/Plastic |
| Style: | 3-Tier |
| Maximum Load: | 100kg |
| Tyre Type: | Non-marking Rubber |
| Dimensions: | 420x850x910mm |
| Weight: | 8kg |
| Warranty: | 1 Year Warranty |
| Country of Origin: | China |









