Deflecto 4 Tier Literature Holder A5 DE779YTCRY
The Deflecto A5 Literature Display is ideal for a range of businesses, allowing you to effectively inform your customers. Great for a range of different magazines or brochures, the four-tiered display provides room for a number of different items. With a
Sign in to view price and place order
- Can be wall mounted or free standing
- Durable and clear styrene consruction
- For A5 literature
- Four tiers
- Slanted for optimum presentation
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 598 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 286 |
| Height (mm): | 286 |
| Material Thickness: | 2.2mm |
| Number of Compartments: | 4 |
| OEM: | DE779YTCRY |
| Orientation: | Portrait |
| Paper Size: | A5 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 170 |
| Type: | Literature Displays |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk/Wall Displays |
| Capacity/Pockets: | 4 Pockets |
| Pocket Size: | A5 Pockets |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions (WxDxH): | 175x255x165mm |
| Weight: | 382g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |



