Deflecto 4 Tier Literature Holder 1/3 A4 77701
Designed for documents one-third of A4 size (DL size), the Deflecto Clear Literature Holder is perfect for most leaflets and flyers. The four-tier design lets you show the titles of up to four different leaflets clearly, giving your customers a great choi
Sign in to view price and place order
- Can be wall mounted or free standing
- Durable and clear styrene consruction
- For 1/3 A4 literature
- Slanted for optimum presentation
- Three tiers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 598 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 400 |
| Height (mm): | 300 |
| Material Thickness: | 2.2mm |
| Number of Compartments: | 4 |
| OEM: | DE777YTCRY |
| Orientation: | Portrait |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 120 |
| Type: | Literature Displays |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk/Wall Displays |
| Capacity/Pockets: | 4 Pockets |
| Pocket Size: | 1/3 A4 Pockets |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions (WxDxH): | 120x200x255mm |
| Weight: | 374g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |



