Deflecto Six Pocket Literature Floor Stand A4 Black 693104
If your workplace has promotions and notices to share, this 6-pocket floor stand from Deflecto is an ideal choice. With six separate compartments, all of which are A4 in size, it is ideal for promoting your company in your reception or lobby. The frosted
Sign in to view price and place order
- 6 x A4 compartments
- Dimensions: 330x421x1249mm
- Sleek design with satin black finish
- Strong base for extra stability
- Supplied flat-packed: light assembly required
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 604 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 1260 |
| Height (mm): | 178 |
| Material Thickness: | 3mm |
| Number of Compartments: | 6 |
| OEM: | 693104 |
| Orientation: | Portrait |
| Paper Size: | A4 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Self Assembly: | Yes |
| Width (mm): | 422 |
| Type: | Literature Displays |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Black |
| Material: | Aluminium/Acrylic |
| Form: | Floor Standing |
| Capacity/Pockets: | 6 Pockets |
| Pocket Size: | A4 Pockets |
| Orientation: | Portrait |
| Dimensions (WxDxH): | 380x420x1250mm |
| Weight: | 10.36kg |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |



