Bisley 3 Multidrawer Cabinet A4 279x380x325mm Grey H123NL-073
The Bisley 3 Drawers Cabinet is a robust and reliable choice for office storage. The smooth running drawers are 87mm deep and ideal for A4 filing, or storage of stationery and small items. Measuring W279xD380xH325mm, this cabinet comes in grey.
Sign in to view price and place order
- Dimensions (WxDxH): 279x380x325mm
- Features 3 x 87mm deep drawers
- Finish: Grey
- Ideal for storing small items and stationery
- Multidrawer cabinet for office or home storage
- Non-locking
- Non-returnable
- Suitable for A4 filing
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Ireland (please call us for details)
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 889 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Assembly Time (mins): | 1 |
| Cabinet Colour: | Grey |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth: | 380mm |
| Depth (mm): | 380 |
| Fire Retardant: | Low |
| Height: | 325mm |
| Height (mm): | 330 |
| Material: | Steel |
| No of Drawers: | 3 |
| OEM: | H123NL-073 |
| Returns Allowed: | No |
| Self Assembly: | Yes |
| Width: | 279mm |
| Width (mm): | 290 |
| Type: | Multidrawer Cabinets |
| Manufacturer: | F.C. Brown |
| Brand: | Bisley |
| Colour: | Grey |
| Material: | Steel |
| Form: | 3 Drawer |
| Drawer Depth: | 375mm |
| Lockable: | No |
| Dimensions (WxDxH): | 279x380x325mm |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | FISP Certified Manufacturer |
| Warranty: | 5 Year Warranty |
| Country of Origin: | United Kingdom |




