Bi-Office Revolver + Magnetic Board 1200x900mm QR3203
This portable revolving Bi-Office Evolution whiteboard has a double-sided, high quality magnetic lacquered steel magnetic surface, which is highly resistant to scratching. Ideal for training, teaching and presenting, the board pivots 360 degrees through t
Sign in to view price and place order
- Comes on 4 lockable swivel castors
- Ideal for training, teaching and presenting
- Pivots 360 degrees through the horizontal axis
- Size: 1200x900mm
- Supplied with adjustable pen tray
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 626 |
| Board Size: | 1200 x 900mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 900 |
| Fixed/Mobile: | Mobile |
| Floor Standing: | Free Standing |
| Frame Colour: | Silver |
| Frame Material: | Metal |
| Height (mm): | 1200 |
| Magnetic: | Yes |
| Material: | Steel |
| OEM: | QR3203 |
| Width (mm): | 90 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Mobile Board |
| Board Type: | Magnetic Board |
| Board Surface: | Lacquered Steel |
| Pen Tray: | Yes |
| Dimensions: | 1200x900mm |
| Weight: | 31kg |
| Warranty: | 10 Year Guarantee |
| Country of Origin: | Portugal |





