Brother Continuous Non-Adhesive Paper Roll Black on White 54mm DKN55224
For use with Brother QL label printers, this continuous, non-adhesive paper label roll helps you easily create labels of any length for a variety of applications. This labelling tape measures 54mm x 30.5m and prints black text on a white background.
Sign in to view price and place order
- Colour: black text on white background
- Continuous design allows you to print labels of any length
- Labelling tape for Brother QL label makers
- Paper labels are non-adhesive
- Tape size: 54mm x 30.5m
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 574 |
| Colour: | Black/White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 77 |
| Height (mm): | 115 |
| Labelling - Tape System: | QL |
| OEM: | DKN55224 |
| Paper Size: | 54mmx30.5m |
| Paper Type: | Paper Roll |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Roll Length (M): | 30.5 |
| Roll Size: | 54mmx30.5m |
| Roll Width (mm): | 54 |
| Width (mm): | 110 |
| Type: | Label Tapes |
| Manufacturer: | Brother |
| Brand: | P-Touch |
| Tape/Label Colour: | White |
| Material: | Paper |
| Form: | DK Tape |
| Tape Width: | 54mm |
| Compatible Or Original: | Original |
| Text Colour: | Black |
| Dimensions: | 54mmx30.48m |




