Brother Continuous Paper Roll Black on White 50mm DK-22223
For use with Brother QL label printers, this continuous paper label roll helps you easily create labels of any length for a variety of applications. The roll features strong adhesive to create instant labels. This labelling tape measures 50mm x 30.5m and
Sign in to view price and place order
- Colour: black text on white background
- Continuous design allows you to print labels of any length
- Labelling tape for Brother QL label makers
- Strong adhesive for instant application
- Tape size: 50mm x 30.5m
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 574 |
| Colour: | Black/White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 115 |
| Height (mm): | 110 |
| Labelling - Tape System: | QL |
| OEM: | DK22223 |
| Paper Size: | 50mmx30.5m |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Roll Length (M): | 30.5 |
| Roll Width (mm): | 50 |
| Width (mm): | 115 |
| Type: | Label Tapes |
| Manufacturer: | Brother |
| Brand: | P-Touch |
| Tape/Label Colour: | White |
| Material: | Paper |
| Form: | DK Tape |
| Tape Width: | 50mm |
| Compatible Or Original: | Original |
| Dimensions: | 15mmx30.48m |




