Avery Dennison 2-Line Price Marking Label White 16x26mm (Pack of 12000) WR1626
Allowing you to display prices with ease, Avery Dennison 2-Line Labels are designed for use with the Avery Dennison 2/16 Price Gun. These labels are peelable, allowing you to remove them from products with ease, avoiding gummy marks. With 1200 labels per
Sign in to view price and place order
- Allows you to write 2 lines of text
- Dimensions: 16x26mm
- Labels for use with the Avery Dennison 2/16 price gun
- Pack of 12000
- Runs through your gun without jams
- Security cuts prevent ticket switching
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 651 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Italy |
| Depth (mm): | 73 |
| Height (mm): | 73 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 16 x 26 |
| Labels per Pack: | 12000 |
| OEM: | WR1626 |
| Width (mm): | 136 |
| Type: | Price Gun Labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Form: | 2 Line |
| Adhesive Type: | Removable |
| Label Size: | 16x26mm |
| Dimensions: | 65x130x65mm |
| Weight: | 350g |
| Country of Origin: | China |







