Avery Dennison Single-Line Price Marking Label 12x26mm White (Pack of 15000) WR1226
Allowing you to ensure that all your wares are properly marked, Avery Dennison Pricing Labels are perfect for all sizes of businesses, from small boutiques to high volume chain shops. For use with the Avery Dennison 1/16 and 1/8 guns, these labels work th
Sign in to view price and place order
- Allows you to write 1 line of text
- Dimensions: 12x26mm
- Labels for use with the Avery Dennison 1/8 and 1/6 Hand Labellers
- Pack of 15000
- Runs through your gun without jams
- Security cuts prevent ticket switching
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 651 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Italy |
| Depth (mm): | 360 |
| Height (mm): | 172 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 12 x 26 |
| Labels per Pack: | 1500 |
| OEM: | WR1226 |
| Width (mm): | 138 |
| Type: | Price Gun Labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Form: | 1 Line |
| Adhesive Type: | Removable |
| Label Size: | 12x26mm |
| Dimensions: | 65x130x65mm |
| Weight: | 340g |
| Country of Origin: | China |



