Avery Laser Labels 38.1x21.2mm (Pack of 6500) L7651H
Mini labels allow you to perform many a task at home or at work with ease. Whether you are looking for an answer to your filing needs and requirements or simply trying to create a new and easy to follow system, through picking up some mini labels, you wil
Sign in to view price and place order
- 65 labels per sheet, pack of 100 sheets
- Branded Avery product, ensuring quality
- Colour: White
- Hardwearing and built to last
- Pack of 6500 labels
- Practical and designed to boost efficiency
- Size: 38.1 x 21.2mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 329 |
| Accreditation: | FSC |
| Backing Sheet Size: | A4 |
| Biodegradable: | Yes |
| Biodegradable Information: | 100 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 320 |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 306 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 38.1 x 21.2 |
| Labels per Pack: | 6500 |
| OEM: | L7651-100 |
| Print Method: | Laser |
| Width (mm): | 216 |
| Type: | Address Labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Sheets Or Rolls: | A4 Sheets |
| For Laser Printers: | Yes |
| Labels Per Sheet: | 24 per Sheet |
| Label Size: | 63.5x33.9mm |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Dimensions: | 220x20x310mm |
| Weight: | 1.01kg |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Warranty: | 24 Month Warranty |
| Country of Origin: | UK |




