Avery Dennison 1-Line Permanent Label 12x26mm White (Pack of 15000) WP1226
Allowing you to display prices with ease, Avery Dennison 1-Line Labels are designed for use with the HL0018 Price Gun. Featuring excellent adhesion, there is no problem with labels peeling off after a period of time, ensuring that your customers always re
Sign in to view price and place order
- Allows you to write 1 line
- Dimensions: 12x26mm
- Labels for use with the HL0018 Price Gun
- Pack of 15000
- Runs through your gun without jams
- Security cuts prevent ticket switching
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 651 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Italy |
| Depth (mm): | 357 |
| Height (mm): | 172 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 12 x 26 |
| Labels per Pack: | 15000 |
| OEM: | WP1226 |
| Width (mm): | 137 |
| Type: | Price Gun Labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Form: | 1 Line |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Label Size: | 12x26mm |
| Dimensions: | 145x75x155mm |
| Weight: | 810g |
| Country of Origin: | China |




