Avery Inkjet Mini Labels 189 Per Sheet White (Pack of 4725) J8658-25
These Avery mini labels are ideal for use as return address labels, as well as marking and organising documents. For use with your inkjet printer, the labels feature jam free printing for reliable results every time. These mini labels measure 25.4 x 10mm.
Sign in to view price and place order
- 25 sheets of 189 labels (4725 total)
- Adhesive mini labels ideal for files, folders and boxes
- Colour: white
- Compatible with inkjet printers
- Dimensions: 25.4 x 10mm
- Ideal for use as barcode, price or return address labels
- Smudge free technology
- Template software is available online
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 333 |
| Backing Sheet Size: | A4 |
| Biodegradable: | Yes |
| Biodegradable Information: | 50 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 214 |
| Height (mm): | 214 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 25.4 x 10 |
| Labels per Pack: | 4725 |
| OEM: | J8658-25 |
| Print Method: | Inkjet |
| Width (mm): | 304 |
| Type: | Small labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Sheets Or Rolls: | A4 Sheets |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Labels Per Sheet: | 189 per Sheet |
| Label Size: | 25.4x10mm |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Dimensions: | 215x10x330mm |
| Weight: | 350g |
| Country of Origin: | UK |



