Scotch Non-Slip Desktop Tape Dispenser Black Plastic C38
This Scotch Desktop Tape Dispenser features an impact resistant plastic construction and a non slip base for one handed dispensing. The black dispenser holds tape up to 33 metres long and 19mm wide, and has a weighted base for stability.
Sign in to view price and place order
- Colour: Black
- Impact resistant plastic for strength and durability
- Non-slip, weighted base for one handed use
- Suitable for rolls of tape up to 19mm wide and 33m long
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 32 |
| Accreditation: | TCO99 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | United States of America |
| Depth (mm): | 335 |
| Height (mm): | 172 |
| Material: | Plastic |
| Maximum Tape Size: | 19mm |
| OEM: | C38 |
| Tape Length: | 33m |
| Width (mm): | 72 |
| Type: | Tape Dispensers |
| Manufacturer: | 3M |
| Brand: | Scotch |
| Colour: | Black |
| Form: | Desk Dispensers |
| Tape Width: | 19mm Tapes |
| Core Size: | Small Core |









