Leitz WOW Tape Dispenser Dual Colour White/Grey 53641001
This Leitz WOW Tape Dispenser features a stylish metallic dual colour scheme with a super sharp cutter. Weighted for single-hand usage, this tape dispenser is suitable for rolls up to 19mm x 33m in size and is quick and easy to change rolls. This pack con
Sign in to view price and place order
- Colour: White/Grey
- For rolls up to 19mm x 33m
- Includes 1 roll of writable self-adhesive tape
- Stylish metallic dual colour scheme with high gloss finish
- Weighted with a sharp cutter for easy, single-hand use
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 61 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 140 |
| Height (mm): | 140 |
| Maximum Tape Size: | 19mm |
| OEM: | 53641001 |
| Recycled Product: | Yes |
| Width (mm): | 90 |
| Type: | Tape Dispensers |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Leitz |
| Colour: | Grey |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk Dispensers |
| Tape Width: | 19mm Tapes |
| Core Size: | Small Core |
| Dimensions: | 51x76x126mm |
| Weight: | 760g |
| Country of Origin: | China |








